Wszystko
o budżecie

BO 2019 – znamy numery projektów do głosowania

2018-06-01 14:12:02

1 czerwca w Urzędzie Miasta świętujące swój Dzień dzieci rozlosowały numery do głosowania na projekty, zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego 2019. Wylosowały 15 numerów: od 1 do 12 dla projektów infrastrukturalnych i od 13 do 15 dla społecznych. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego będą mogli oddać na nie swoje głosy w dniach od 18 czerwca do 1 lipca.

Oto lista zakwalifikowanych projektów z numerami do głosowania:

 

Nr Nazwa Składający Opis Koszt
Nr 1

Budowa placu zabaw "Jacek i Agatka" Etap II

Piotr Pielecki

Plac zabaw o specjalnych potrzebach (dla osób niepełnosprawnych). Projekt Ogólnomiejski dla wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

140 000,00 zł

Nr 2

Starogard Gdański bezpiecznym miastem dla pieszych

Anna Szyszkowska- Marquardt, Marek Marquardt

Modernizacja istniejących przejść dla pieszych poprzez zastosowanie inteligentnych urządzeń, których zadaniem będzie poprawa widoczności pieszych korzystających z przejść bez sygnalizacji świetlnych na ulicach o wzmożonym ruchu komunikacyjnym.

210 000,00 zł

Nr 3

Sportowe Przylesie - etap I

Jarosław Krzemiński, Hanna Bielang, Katarzyna Dobek

Projekt przewiduje wykonanie boiska wielofunkcyjnego, z nawierzchnią trawiastą, o wymiarach 40m x 20 m z urządzeniami (bramkami, koszami, siatkami) do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i piłkę siatkową. W sąsiedztwie boiska będzie znajdować się również parking i miejsce do rekreacji i wypoczynku dla młodzieży i dorosłych w otoczeniu drzew i krzewów ozdobnych zakupionych i posadzonych zgodnie z projektem wykonanym przez Społeczny Komitet Mieszkańców Osiedla Przylesie i Okolic. Projekt ma na celu poprawę formy fizycznej i relaksacyjnej mieszkańców oraz integrację międzyosiedową.

210 000,00 zł

Nr 4

StarogART - bawi dźwiękami. Muzyczny plac zabaw

Anna Lembicz, Tomasz Czaja

Projekt polega na stworzeniu w mieście kreatywnej przestrzeni do muzykowania. Muzyczny plac zabaw dedykowany będzie głównie najmłodszym mieszkańcom Starogardu, ale mamy nadzieję, że stanie się także miejscem spotkań reprezentantów kilku pokoleń i wspólnych zabaw dźwiękowymi. Urządzenia muzycznego placu zabaw dają możliwość nie tylko zabawy, ale także rozwoju słuchu, koordynacji, kreatywności i mogą być ważnym elementem terapii dzieci z niektórymi zaburzeniami czy niepełnosprawnościami.

210 000,00 zł

Nr 5

Chodnik na Łapiszewie

Agnieszka Kuhn

Projekt zakłada utwardzenie płytami betonowymi ulic: Macieja Niemojewskiego, Wicka Rogali, Wincentego Pola oraz ulicę Ludwika Zamenhofa z ulicą Gen. Franciszka Kleeberga. Projekt ma na celu umożliwienie mieszkańcom ww. ulic (północnej części Starogardu Gd.) dostępu do: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, kościoła Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz przystanków Komunikacji Miejskich. Szczególnie ważne jest utwardzenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki atmosferyczne a co za tym idzie stan lokalnych nieutwardzonych ulic uniemożliwiają ruch pieszo-rowerowy.

200 000,00 zł

Nr 6

Utwardzenie betonowymi płytami ulicy Świętojańskiej i Łabędziej

Grzegorz Skrobisz

Projekt zakłada polepszenie jakości nawierzchni na ulicach Świętojańskiej i Łabędziej, co zdecydowanie zwiększy komfort użytkowania obu dróg przy dojazdach z i do posesji. Dotychczasowa droga zostanie utwardzona kruszywem i wyłożona betonowymi płytami.

210 000,00 zł

Nr 7

Nasza przestrzeń-Skwer św. Wojciecha

Bartosz Szadokierski

Projekt zakłada remont asfaltowych ścieżek na Skwerze św. Wojciecha, budowę nowych ścieżek w miejsce wydeptanych traktów oraz modernizacje placu przed Skwerem. Realizacja projektu dostosuje ciągi piesze do obowiązujących norm, poprawi funkcjonalność oraz walory estetyczne Skweru św. Wojciecha i jego okolic. Zwiększy atrakcyjność terenu Skweru pod względem dostępności dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na rowerach, z wózkami dziecięcymi w szczególności, od strony Osiedla Księdza Henryka Szumana.

200 000,00 zł

Nr 8

Wyrobisko - Tor rekreacyjny dla rowerów górskich i BMX - Nad Jarem / Piekiełki

Bartosz Molin, Mirosław Stemplewski, Wojciech Hercke

Rekreacyjny obiekt dla wszystkich aktywnych rowerzystów w otoczeniu rzeki Wierzyca.

210 000,00 zł

Nr 9

Deskowisko to nie wszystko !!!

Wojciech Raczyński, Piotr Przybylski

Budowa toru wyposażonego w rampy dla użytkowników deskorolek, trzech piłkochwytów za bramkami do piłki nożnej, lampy oświetleniowej i toalety typu TOI-TOI dla mieszkańców korzystających z przygotowanej infrastruktury.

208 689,50 zł

Nr 10

Skwer przy Południowej - etap II

Tomasz Szymborski, Piotr Negowski

Celem projektu jest poszerzenie oferty rekreacyjno-sportowej terenu przy skrzyżowaniu ulic Południowej i Bohaterów Monte Cassino poprzez wybudowanie boiska sportowego i rolkowiska. Realizacja tego projektu da możliwość wspólnego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku całym rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom.

210 000,00 zł

Nr 11

Odnawiamy Ściegiennego

Barbara Nowak, Danuta Szwoch

Projekt ma na celu odnowienie i przebudowanie terenu wokół bloków 1, 3, 3a i 5 przy ulicy Ściegiennego. W ramach projektu przewidziano naprawę utwardzonej nawierzchni przy blokach służącej pieszym i samochodom, odnowienie chodnika przy blokach przy ulicy Ściegiennego oświetlenie podwórka przy blokach, naprawę trawników. Przewidziano także naprawę istniejących schodów łączących chodniki przy ulicy Ściegiennego. Projekt przyczyni się do poprawy warunków bytowych i bezpieczeństwa mieszkańców ulicy Ściegiennego.

203 220,00 zł

Nr 12

Przywróćmy świetność Parkowi Kocborowskiemu - I etap

Karol Skonieczny, Robert Trzosowski, Jacek Trzosowski

Projekt polega na uporządkowaniu terenu starego, zabytkowego Parku Kocborowskiego tzn: 1) pozostawieniu zdrowych drzew; 2) usunięciu roślinności, która wyrosła samoistnie tzw. nalotu, podrostu i podszytu (drzew i krzewów we wczesnej fazie rozwojowej), których obecność nie wpływa korzystnie na estetykę i funkcjonalność Parku; 3) wykonaniu ewentualnych cięć sanitarno-pielęgnacyjnych w których usunięciem zostaną objęte drzewa zagrażające bezpieczeństwu spacerowiczów.

210 000,00 zł

Nr 13

Czy wiesz, czym oddychasz? Ogólnomiejski system monitorowania jakości powietrza

Anna Lembicz

Projekt polega na edukacji społeczeństwa i podniesieniu poziomu wiedzy i świadomości o jakości powietrza w Starogardzie dzięki zamontowaniu 10 mierników w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Pomiary wyświetlone będą na bieżąco na mapie interaktywnej, a dane zbierane, co da możliwość ich analizowania. Sieć starogardzkich sensorów powietrza będzie częścią funkcjonującego w wielu miastach Polski systemu "Airly".

30 000,00 zł

Nr 14

Kolego buduj z LEGO - zajęcia edukacyjne

Izabela Gutowska

Przeprowadzenie zajęć z robotyki i automatyki oraz programowania z użyciem klocków LEGO w Szkole Podstawowej nr 6 (Żabno).

30 000,00 zł

Nr 15

Lekki tornister

Katarzyna Olszewska

"Lekki tornister" to pilotażowy projekt polegający na realnym odciążeniu tornistrów uczniów poprzez zakup około 160 kompletów podręczników i przeprowadzenie akcji edukacyjnej dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Programem zostanie objętych 320 dzieci klas IV, V, VI z Publicznej Szkoły Podstwowej nr 1 w budynku głównym oraz w oddziale. W obu budynkach w gabinecie pani higenistki zostaną umieszczone wagi dla uczniów. Przez rok, cyklicznie ważone będą dzieci i ich tornistry w celu niwelowania nieprawidłowości z poinformowaniem rodziców o nieprawidłowości. Programem ważenia objęci będą uczniowie wszystkich klas I - VIII.

30 000,00 zł

Każdy mieszkaniec Starogardu, który ukończył 16 lat, może oddać dwa głosy, jeden na projekt społeczny i jeden na projekt infrastrukturalny. Przypominamy, że w tym roku nie ma podziału na rejony, więc wygrywają te pomysły, które uzyskają największa liczbę głosów. Głosować będzie można, podobnie jak w ubiegłym roku, przez Internet instalując w telefonie aplikację Budżet Obywatelski Starogard Gdański lub poprzez stronę www.bo.starogard.pl oraz w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańskiej 6, gdzie przygotowany będzie specjalny punkt. Dodatkowo podczas VI Wielkiego Jarmarku Kociewskiego Dni Starogardu stanie namiot, w którym również będzie można oddać swój głos.

Fot. Małgorzata Rogala

[ngg_images source="galleries" container_ids="701" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="200" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]