Wszystko
o budżecie

Zakończono przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego

2017-09-19 15:51:50

Punktualnie o północy z 18 na 19 września minął termin składania wniosków do starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Już wiemy, że wpłynęło ich w sumie 18.

– Z procedury Budżetu Obywatelskiego wynika, że teraz, czyli po wpłynięciu wniosków, zwołuję posiedzenie zespołu ds. opiniowania. Będziemy przystępować do ich weryfikacji. Sprawdzimy: Czy się kwalifikują? Czy nie wymagają uzupełnień? Głosowanie na wnioski, które przejdą weryfikację rozpocznie się 13 października. Wcześniej czeka nas jeszcze losowanie numerów – powiedział zastępca naczelnika Wydziału Inicjatyw Gospodarczych Krzysztof Kuśmierczuk. Głosowanie na poszczególne wnioski potrwa do 29 października.

Każdy mieszkaniec miasta, bez wychodzenia z domu, będzie miał możliwość oddania głosu na wybrany przez siebie projekt. Nie oznacza to, że osoby, które nie korzystają z Internetu będą z głosowania wykluczone. Wzorem lat poprzednich, dla wszystkich mieszkańców stworzone zostaną punty do głosowania, tzw. „ruchome” urny, dostępne w miejscach i terminach określonych w harmonogramie.

Budżet Obywatelski to część budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański przeznaczony do dyspozycji mieszkańców. Podobnie jak w latach poprzednich, do wydania na 2018 rok jest 940 tys. zł na projekty infrastrukturalne. W porównaniu z zeszłym rokiem, z uwagi na znaczenie, trwałość i zasięg projektów ogólnomiejskich zmieniła się wielkość puli środków przeznaczonych na ich realizację. Z dotychczasowych 40 tys. zł kwota wzrosła do 140 tys. zł.